Malo se koji arhipelag mijenjao tako korjenito i intenzivno kao Brijuni. Od Austro-Ugarske preko Jugoslavije do Hrvatske, baštinio je veliko povijesno naslijeđe koje se nipošto ne iscrpljuje u donedavno najnaglašenijoj političkoj dimenziji.

Upravo zbog svih tih složenih izazova posebno smo ponosne na sudjelovanje u oblikovanju interpretacijsko-edukacijskog centra “Kuća za brodice” u Nacionalnom parku Brijuni. Centar je otvoren 4. prosinca 2015. godine.

Mjesto je to susreta prirodne i kulturne baštine koje je interpretirana uz pomoć multimedijalne i interaktivne izložbe. Izložba poziva posjetitelje da se zabave istražujući, učeći i šireći spoznaje o jedinstvenosti ovog nacionalnog parka. Tako će osvijestiti njegovu ulogu u širokoj europskoj mreži zaštićenih područja Natura 2000. Prepoznavanje značaja parka za očuvanje bioraznolikosti bit će najbolji zalog zajedničke budućnosti.