hr en

Novosti

Antičke muze možda su mogle uživati u miru antičkoga hrama, no život nas, hrvatskih Muza daleko je dinamičniji. Zato je naš rad prepun dobrih vijesti za koje držimo da bi ih bilo šteta ne podijeliti.

Ponajmanje to ima veze s propagandom, a puno više sa sviješću kako je posao kojim se bavimo za opće dobro pionirski, ne samo u Hrvatskoj. Zato je za nas svaka ovdje objavljena novost i poziv na zajedničko slavljenje!

MuzejiNovostiProjekti

Kninska tvrđava – suvremeni doživljaj drevnog spomenika

Kao jedan od najvećih fortifikacijskih kompleksa u Europi, Kninska tvrđava ima posebno mjesto u hrvatskoj povijesti. S veseljem vam predstavljamo

Edukacija za Muzej grada Splita

Naša prva edukacija u Splitu! Nedavno smo osmislile, organizirale i provele edukaciju u partnerstvu s jednom od najistaknutijih kulturnih institucija

Muzej Piłsudski, Muze i Erasmus+

Ponosne smo Erasmus+ partnerice jedne od najsuvremenijih kulturnih institucija u Poljskoj, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku! Tijekom protekle godine, educirale

Novosti

Osvojile smo dvije međunarodne nagrade!

Naš kreativan tim bogatiji je za dvije sjajne međunarodne nagrade! Izložbena iskustva koja smo pomno skrojile u Centrima za posjetitelje

NovostiEdukacija

Tečaj interpretacijskog planiranja

Krajem prošle godine u Rijeci je prvi put u Europi održan Certificirani tečaj za interpretacijsko planiranje - program osposobljavanja u području interpretacije baštine.

NovostiBrendiranje

Meštrovićev znak u Hrvatskoj

U sklopu projekta "Meštrovićev znak u Hrvatskoj" posjetili smo Dalmatinsku zagoru i prisjetili se Meštrovićeva života i djelovanja.

NovostiMuzeji

Živi muzej krasa u Sežani

Održana je prva radionica mapiranja baštine u Sežani u sklopu projekta Kras'krš programa Interreg Slovenija – Hrvatska.